Новини » Політика Читать эту новость на русском

Вперше за всю історію існування ОЧЕС Україна висунула свого кандидата на посаду генсека

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар Фото з відкритих джерел

Голосування за кандидатів відбудеться в грудні 2020 року

Україна вперше з 1992 року висунула свого кандидата на посаду генерального секретаря Організації Чорноморського економічного співробітництва, ним став заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. Про це сам посадовець розповів в інтерв'ю "Укрінформу".

"Україна – одна з ключових держав Чорномор'я, але на чолі ОЧЕС нашого представника ніколи не було, і зараз ми заявляємо про свої амбіції. Це відповідає нашим національним інтересам і слугуватиме інтересам регіону", - розповів Боднар і додав, що організацію вже очолювали представники Росії, Молдови, Грузії та кілька разів Греції.

Також  відомо, що окрім України, на посаду генсека ОЧЕС висунули своїх кандидатів Румунія, Греція та Росія.

Новини за темою: У МЗС розповіли, якою буде платформа по деокупації Криму

За словами Боднара, його ключовими напрямками діяльності на посаді генсека ОЧЕС у разі обрання будуть відновлення бізнес-активності на основі ОЧЕС, допомога бізнесу в регіоні, впровадження сучасних технологій в діяльність організації, створення нових цифрових майданчиків на кшталт електронної комерції чи відповідних логістичних платформ. Також проєкти у сфері альтернативної енергетики та використання водню, "блакитна економіка" та туризм.

Заступник міністра наголосив, що висуваючи свого кандидата, Україна прагне сприяти конструктивним змінам у регіоні, зокрема в економічному плані, що є особливо актуальним в умовах пандемії коронавірусу.

"Наразі важливо сконцентруватися саме на реалізації економічних проєктів, що в свою чергу сприятиме зниженню градусу напруги та дозволить вибудувати відповідну взаємодію між країнами Чорноморського басейну", - пояснив посадовець.

Новини за темою: У МЗС заявили про реальні шанси ухвалити закон про подвійне громадянство в Україні

Нагадаємо, нещодавно перша заступниця голови МЗС України Еміне Джепарова заявила, що Російську Федерацію запросять брати участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, але надій на це мало.

Loading...