Волошин: Україна не може дозволити собі бути одночасно тою, що воює і хворіє

У нинішній ситуації влада не пішла на два ключових і відповідальних кроки

Україні потрібно йти на пряме скорочення оборонного бюджету, оскільки країна не може собі дозволити одночасно вкладати в розробку нових ракет і рятувати людей, що вмирають від коронавірусу.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK  заявив народний депутат України від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Олег Волошин.

"Ми не бачимо, щоб новий бюджет по-справжньому узяв за основу головну мету - не дати вкрай бідному і залежному від ситуативних доходів населенню абсолютно збідніти", - сказав він.

Волошин вважає, що в нинішній ситуації влада не пішла на два ключових і відповідальних кроки.

Новини за темою: "Це коронавірус головного мозку": Рабінович про зміни до держбюджету

"Перше, початок переговорів про реструктуризацію боргу та введення мораторію хоча б на час карантину із зовнішніх виплат. Я думаю, ніхто не помер би, якби Україна заявила, що на півтора-два місяці припиняє виплати по зовнішніх боргах. Друге, ми вважаємо, що потрібно йти на пряме скорочення оборонного бюджету. В ситуації, коли ми змушені різати по живому вкрай мале фінансування регіонального розвитку, інфраструктурних проєктів, освіти, не різати виплати, пов'язані з оборонними закупівлями. Мова не йде про фінансування діючих збройних сил. Мова йде про те, що в цій ситуації Україна не може собі дозволити одночасно вкладати в розробку нових ракет, закупівлю нового озброєння і рятувати людей, що вмирають від коронавірусу. Держави, що не воюють, зараз у дуже важкому економічному стані. Україна не може одночасно бути тою, що воює, і хворіє та ще й такою злиденною країною", - підсумував нардеп. 

Нагадаємо, в понеділок, 13 квітня, депутати Верховної Ради прийняли за основу і в цілому доопрацьований законопроєкт про зміни до державного бюджету на 2020 рік у зв'язку з ситуацією з COVID-19.