Волошин: Росія навряд чи буде підтримувати приєднання до "нормандського формату" інших сторін

Народний депутат Олег Волошин Фото з відкритих джерел

У цьому також не зацікавлені Німеччина і Франція, стверджує нардеп

Російська Федерація навряд чи буде підтримувати приєднання до "нормандського формату" якихось інших держав.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олег Волошин.

Коментуючи лист заступника глави АП Росії Дмитра Козака щодо неефективності "нормандського формату", Волошин зауважив, що Росія навряд чи хоче змінити формат переговорів, натомість для неї важливе виконання раніше підписаних домовленостей.

"Із того, що мені відомо, – Російська Федерація навряд чи буде підтримувати приєднання до "нормандського формату" якихось інших держав. Але найголовніше – у цьому не зацікавлені Німеччина і Франція. Тому що є сталий формат переговорів – добрий, поганий, але така кардинальна його зміна, як приєднання до переговорів, наприклад, США, означатиме банкрутство попереднього формату", – заявив Волошин.

Тобто, продовжив політик, зміна "нормандського формату" – це визнання того, що Париж та Берлін нічого не добилися.  

"Я просто констатую факт. Можна сказати, що результат особливо і не проглядається, але ми, наприклад, наша політична сила, вважаємо, що ключі від миру сьогодні у Києві. І тут неважливо, чи будуть у нас в переговорному процесі у ролі посередників США чи КНР, можна і весь Євросоюз підключити, але якщо у Києві не готові йти шляхом реалізації Мінських угод, то формат нічого не змінює", – наголосив парламентар.

Новини за темою: Журналіст Кацман: Заяви Козака не означають вихід Росії з "нормандського формату", але є серйозним сигналом для України

Більше того, підкреслив Волошин, Україна, підписавши Мінські угоди, взяла на себе певні зобов’язання. І їх виконання – надважливе. А щоб переконати Росію відмовитися від своїх принципових позицій, за його словами, навряд чи знайдеться така сторона.

Нагадаємо, заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує в Кремлі український напрямок, написав листа до радника канцлера Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України (зокрема, главі Офісу президента Андрію Єрмаку). У посланні політик назвав переговори з Донбасу на рівні радників безглуздими та запропонував відмовитися від цього формату, в рамках якого він зустрічався, зокрема, з Єрмаком.

У листі йдеться, що робота радників голів держав "нормандського формату" неефективна. Козак констатує, що нещодавно укладена угода про припинення вогню приймалася практично без участі Франції та Німеччини - цілком ґрунтуючись на російських пропозиціях.

Також він критикує проєкт документа, який зараз опрацьовується в рамках "Нормандії". Його подробиці у посланні не наводяться, однак Козак заявляє, що документ беззмістовний і нічого не вирішує в справі врегулювання конфлікту на Донбасі. А спроби наповнити його змістом не зустрічають, на думку помічника Путіна, ніякого ентузіазму в інших учасників формату.