Володін: Пропозицію Медведчука про міжпарламентське об'єднання підтримав президент Путін, і ми будемо рухатися вперед

Голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Президент РФ Володимир Путін підтримав реалізацію пропозиції голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука про створення міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція". Про це заявив голова Державної Думи В'ячеслав Володін під час зустрічі делегації міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", представленої депутатами "Опозиційної платформи – За життя", з депутатами Державної Думи РФ у Москві.

"Ваші пропозиції правильніше було б нам обговорити з колегами з Німеччини і з парламенту Франції з тим, щоб вийти на міжпарламентський формат, "нормандський формат" в рамках парламентського виміру. Напевно, якщо ми всі разом почнемо з вами обговорювати теми, які хвилюють усіх у реалізації Мінських угод, ми про це говоримо, але через парламентський вимір, у нас повинні бути певні результати, тому що багато питань повинні розв'язуватися саме через формування законодавчого поля", – сказав він.

Володін підкреслив, що необхідно послухати точку зору парламентарів з Німеччини і Франції.

"Основа має бути сформована, тому послухаймо наших колег з Франції, Німеччини, що вони вважають за потрібне зробити в межах реалізації Мінських угод. І коли ми говоримо про "нормандський формат", звичайно, можливості саме парламентського виміру повинні бути використані. Наш президент підтримав реалізацію цих домовленостей, які здійснювалися через комунікації депутатського корпусу, тому у нас з вами є можливість для того, щоб рухатися вперед, залучаючи до цього процесу якомога більше наших колег. Тоді буде і взаєморозуміння, можливо, у нас з'являться якісь пропозиції, зокрема через модельні закони, через питання, пов'язані з організацією законодавства", – додав голова Держдуми.

Він підкреслив, що тільки через діалог з'являється довіра, яке веде до розвитку відносин.

"Ми просто будемо один одного розуміти, тому що розуміти через проріз прицілу неможливо. Лише через діалог з'являється довіра, тільки довіра веде до розвитку відносин. Тому якщо у нас з вами з одного і з іншого боку ще приєднаються наші колеги, можливо, ми вийдемо на ті рішення, яких чекають, і допоможемо главам держав саме через парламентський вимір, через законодавче забезпечення їхньої домовленості. Тому наше завдання - не зупинятися, а ваші пропозиції, наскільки я зрозумів, колеги, попри те, що вони представляють різні політичні сили в державі, підтримують, тому що тут у нас колеги з ЛДПР, з "Єдиної Росії", КПРФ, "Справедливої Росії". Щоб забезпечити консенсус, зокрема й далі, ми саме на шляху просування порядку денного", – констатував Володін.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року у Верховній Раді України створено Міжфракційне депутатське об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", яке очолив Віктор Медведчук.

У грудні того ж року представники "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією створити міжпарламентський формат "нормандської четвірки". Президент Росії підтримав ініціативу української сторони і доручив опрацювати це питання голові Державної Думи В'ячеславу Володіну.

У січні поточного року представники "Опозиційної платформи – За життя" презентували ініціативу "Парламентського виміру "нормандської четвірки" членам Сенату Франції, депутатам Національних зборів і представникам дипломатичних та ділових кіл Франції. Пізніше подібна презентація відбулася в німецькому Бундестазі.