Влада взялася за реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції

Новим тимчасовим керівником ДАБІ стала Ірина Король Фото з відкритих джерел

Влада взялася за реформування Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "ZIK".

Журналісти відзначають, що в цій сфері процвітала корупція, тому уряд звільнив відразу трьох керівників. Після чого, незадоволені зруйнованими схемами, почали періодично замовляти мітинги, нібито спрямовані проти зміни керівництва, - розповів заступник міністра.

"Це робиться однозначно для тих, хто не зацікавлений в тому, що ДАБІ повинна стати відкритою, і буде повна електронна система дозвільна. Коли людина отримує проєкт, процедуру всю не виходячи з дому, не виходячи з кабінету. А це комусь не подобається. Тому що стара система звикла, що повинні йти до чиновника", - зазначив перший заступник міністра розвитку громад і територій України Василь Лозинський.Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов зазначив, що метою реформи є максимальне відсторонення посадових осіб від процедури погоджень, діджиталізація всього процесу, і на даному етапі це неможливо без кадрової чистки. Попереду - багато змін, які зроблять ДАБІ транспарентною та ефективною структурою.

"Перше - це подолання корупції, і друге - це мотивація інвесторів і забудовників будувати більш якісно, і більш транспарентно. Система повинна бути повністю цифровою. Йдеться про відповідний професійний контроль, щоб у нас не виникали ці недобудови, які починають будувати завдяки таким фейковим дозволам", - зазначив міністр.

Також міністр додав, що дуже багато людей вже постраждало від незаконних дій минулих керівників ДАБІ .

На своїй сторінці у Фейсбуці Олексій Чернишов назвав мітинги під Мінрегіоном і ОП наслідком опору нинішніх бенефіціарів корупційної схеми ДАБІ, які відчувають загрозу і вже відсторонені від "годівниці". "Вони мовчать, коли нічого не відбувається і каса працює, і збирають імпровізований оркестр, коли ми зачіпаємо їх за живе і викорінюємо багаторічні схеми", - написав Чернишов. Також міністр зазначив, що правоохоронні органи розслідують схеми роботи та дії причетних до корупції в містобудівній сфері осіб.

Нагадаємо, що раніше, 22 жовтня рішенням Кабінету Міністрів України були звільнені керівники трьох органів, що регулюють містобудівну систему, Васильченко, Федоренко і Башкіров.Loading...