Влада скасувала вибори на Донбасі через страх програти, – Бойко

Народний депутат Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Співголова "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що чинна українська влада скасувала місцеві вибори в Луганській та Донецькій областях через страх зазнати поразки. Так політик в ефірі телеканалу "Наш" прокоментував рішення ЦВК скасувати вибори у 18 ОТГ, повідомляє пресслужба ОПЗЖ. 

"На підконтрольній Україні території Донбасу живе приблизно 2,5 млн осіб. Там проходили місцеві вибори і в 2015 році, коли була активна фаза бойових дій, і президентські вибори, і позачергові парламентські. Тобто все було нормально, доки 6 серпня голови адміністрацій Донецької і Луганської областей не написали листи до ЦВК з проханням скасувати вибори у кількох регіонах. Це рішення торкнулося півмільйона громадян. Особливий цинізм у тому, що туди потрапили регіони, які взагалі не перебувають на лінії розмежування, як, наприклад, Сєвєродонецьк, Лисичанськ чи Волноваха", - сказав Юрій Бойко.

Він зазначив, що якщо врахувати катастрофічне падіння рейтингу влади на Донбасі, то її логіка абсолютно зрозуміла.

"Вони розуміють, що програють там з розгромним результатом. Настільки розгромним, що пішли на пряме приниження виборця, наплювали на всі норми закону, і підписали цю антинародну постанову. Вони показали, що люди Донбасу для них не в пріоритеті", - додав політик.

Новини за темою: Скасування виборів на Донбасі через неможливість гарантування безпеки – це вирок чинній владі, – політолог

Також Бойко підкреслив, що це сигнал і для тих громадян, які сьогодні перебувають по той бік лінії розмежування.

"У людей тепер виникає питання: як можна довіряти офіційному Києву, якщо навіть на мирних територіях, де 6 років не стріляють, де працюють підприємства, лікарні, школи, вибори скасували? Мало того, що влада дала ляпаса людям, вона ще й розколює країну", - підкреслив народний депутат.

У підсумку Бойко наголосив, що "Опозиційна платформа - За життя" буде відстоювати право жителів Донбасу обирати своїх представників до місцевих органів самоврядування. Зокрема, у Донецькій області жителі прифронтових селищ вийшли на акції протесту у зв'язку зі скасуванням виборів.

"Люди підтримують вимогу ОПЗЖ провести місцеві вибори на всій підконтрольній території Донбасу", - додав депутат. 

Нагадаємо, нещодавно у Центральній виборчій комісії пояснили рішення не проводити місцеві вибори на Донбасі та назвали умови, за яких голосування на територіях Донецької та Луганської областей може відбутися.