Влада, розуміючи, що програла місцеві вибори, спробує їх зірвати, – Кузьмін

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

А робитиме вона це трьома шляхами, зазначив парламентар

Чинна українська влада, розуміючи, що місцеві вибори вона вже програла, спробує їх зірвати трьома шляхами.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ренат Кузьмін.

"Зеленський вже зрозумів, що програв вибори. Ось вибори ще не настали, а він їх уже програв, він це розуміє. І вже для всіх очевидно, що чинна українська влада, розуміючи, що вибори програні, спробує їх зірвати трьома шляхами. Шлях перший – це заборонити вибори на Донбасі, що вони вже і зробили. Шлях другий – це відправити на карантин ті регіони, в яких влада особливо вразлива. Проблемні – там, де виграти їм неможливо. Відправити на карантин, на самоізоляцію членів виборчих комісій, в тому числі Центральної виборчої комісії. І третє – це посилити репресії щодо "Опозиційної платформи – За життя", – сказав народний депутат.

Новини за темою: Оксана Деркач: Влада може заборонити вибори в несприятливих для себе регіонах

Ренат Кузьмін пояснив, чому питання місцевих виборів є важливим для центральної української влади.

"Здавалося б, влада програє місцеві вибори. Ну, начебто місцеві вибори – центральна влада, здавалося б, програють і нічого страшного немає, але насправді все зовсім непросто. Насправді ні президента Зеленського, ні його команду не хвилює конституційне право громадян обрати собі владу, їх не хвилює взагалі волевиявлення громадян. Насправді йдеться про контроль президентом і його командою за фінансовими ресурсами, фінансовими потоками. А якщо бути точнішим, за багатомільярдними бюджетами місцевих рад. Чинна українська влада об'єдналася з місцевими регіональними бандитськими елітами, вони просто разом "пиляють" бюджет. Вони просто розкрадають місцеві бюджети", – пояснив парламентар.

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.