Влада прострочила підняття танкера Delfi на 14 днів і показала свою безвідповідальність, - Плачкова

Народна депутатка від "Опозиційної платформи - За життя" Тетяна Плачкова

Фото з відкритих джерел

Всупереч обіцянкам, уряд за сім місяців так і не зміг підняти затонулий танкер Delfi, показавши свою імпотентність. Про це повідомила народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Тетяна Плачкова в ефірі телеканалу NEWSONE.

За її словами, міська адміністрація до останнього не займалася питанням прибирання судна з узбережжя і почала це робити в той момент, коли в Одесу прибув президент Володимир Зеленський. Депутат додала, що сума тендеру, який оголосили на проведення робіт з підняття танкера, занадто завищена.

"Тендер закінчується у вересні, і всі ми розуміємо, що тоді почнеться сезон штормів, тому знадобиться більше коштів для підняття танкера. А коли судно піднімуть, його власник ще й вимагатиме відшкодування збитку за порушення власності", - сказала Плачкова.

Депутат додала, що ситуація є прямим проявом непрофесійності, недбалості та безвідповідальності чинної влади.

До слова, глава Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький заявив, що для того, щоб прибрати затонулий біля узбережжя Одеси танкер Delfi, його можуть розрізати на кілька частин. 

Новини за темою: Танкер Delfi уже завдав збитків екології майже на 20 тис. доларів, – Держекоінспекція

Нагадаємо, танкер Delfi під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника Delfi біля узбережжя Одеси та заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера Delfi повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера "Delfi" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Loading...