"Віримо, Крим повернеться": Зеленський вшанував пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Для вшанування пам'яті жертв геноциду на будівлі Офісу президента було розміщено світлову проєкцію

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу і додав, що настане день, коли Крим повернеться до України. Про це повідомляє Telegram-канал Офісу президента. 

"Ми віримо, що обов’язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок, зберуться за одним столом, щоб разом промовити: Bizim ve siziñ azatlığıñız içün! За вашу й нашу свободу!" – зазначив президент. 

Для вшанування пам'яті жертв геноциду в ніч із 17 на 18 травня на будівлі Офісу президента було розміщено світлову проєкцію, що символізує солідарність українського та кримськотатарського народів.

Сьогодні ми з болем і скорботою згадуємо злочини проти корінного народу Криму...Жорстокі випробування не зламали цю волелюбну націю. Вони зробили свій вагомий внесок у знищення радянської імперії зла та після десятиліть поневірянь повернулися додому. Але рівно через 70 років після тих жахливих подій московська влада, анексувавши Крим, почала повертатися до сталінських методів: через переслідування, насильство, арешти майже 35 тис. кримських татар знов були змушені покинути свої оселі", - додав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас глава уряду висловив сподівання на перемогу кримськотатарського народу та відновлення історичної справедливості.

Нагадаємо, напередодні у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликали долучитися до заклику Меджлісу і підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а також запалити вогник пам’яті у своєму вікні.

Loading...