live

Віктор Медведчук: Закріплення постійно діючого особливого статусу – єдиний шлях до встановлення миру на Донбасі та повернення неконтрольованих територій

Народний депутат, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Закріплення постійно діючого особливого статусу – єдиний шлях до встановлення миру на Донбасі та повернення неконтрольованих територій. Про це йдеться в заяві голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Наводимо її текст дослівно. 

Віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна не має наміру закріплювати особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей у Конституції та не веде таких переговорів у рамках мінського процесу.

Внесення змін до Конституції з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених із представниками цих районів, прямо прописано в Мінських угодах.

До того ж, паризьке комюніке, схвалене всіма лідерами держав – учасниць "нормандської четвірки", містить такий пункт: "Сторони висловлюють зацікавленість в узгодженні у "нормандському форматі" (Н4) і Тристоронній контактній групі всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування – особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей – як зазначено в "Комплексі заходів з виконання Мінських угод" від 2015 року – для забезпечення його дії на постійній основі".

Одним із правових аспектів, які законодавчо регулюють особливий статус, є внесення відповідних змін до Конституції України (пункт 11 "Комплексу заходів з виконання Мінських угод"), оскільки в паризькому комюніке сторони спеціально підкреслюють у зв'язку з особливим статусом, що йдеться про "всі правові аспекти", а не якісь окремі.

У нинішніх умовах закріплення особливого статусу в Конституції України, виконання Мінських угод – це єдиний спосіб припинити конфлікт на Донбасі. Це єдиний спосіб установити мир, повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас.

Loading...