Віктор Медведчук: Відставка Фокіна означає, що влада України офіційно відмовилася від виконання Мінських угод

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін озвучив кілька безперечних фактів, які заперечуються українською владою. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, передає пресслужба політсили.

Далі подаємо текст його заяви дослівно:

Зокрема, він сказав, що закон про амністію був прийнятий голосуванням у Верховній Раді, але потім зник. "Це детективна історія. Але, як відомо, рукописи не горять. Тому у мене цей документ є, і, я думаю, слідство дізнається, хто скоїв цей злочин", – сказав Фокін.

Він також переконаний, що вибори на Донбасі необхідно проводити. "Хто зараз заважає винести проєкт постанови і проголосувати за призначення виборів у цих районах на 18 або 28 березня?" - ставив питання Вітольд Фокін.

Він також пообіцяв підняти на засіданні ТКГ питання отримання пенсій громадянами України, які проживають на неконтрольованій території Донбасу і заробили свою пенсію чесною працею на благо України.

Крім того, Вітольд Фокін заявив, що ніякого підтвердження, що там (на Донбасі) йде війна між Росією і Україною, не бачить.

У відповідь президент України підписав указ, яким вивів Вітольда Фокіна зі складу делегації України в ТКГ і звільнив від виконання обов'язків першого заступника глави делегації. До того ж на сайті президента України з'явилася невиразна і емоційна заява про те, що позиція Вітольда Фокіна суперечить офіційній позиції України, яка, за "скромною і незаангажованою оцінкою" оточення президента, "повністю збігається з об'єктивною реальністю і політичною правдою".

Така примітивно-обмежена позиція влади і аргументація в дусі "я правий, тому що я завжди правий" переконливо доводять нездатність до ведення діалогу, а розправа над Фокіним свідчить про небажання і неготовність української влади вести аргументовану дискусію.

Реакція президента - розправа над першим заступником глави української делегації в ТКГ і його відставка – означає, що Зеленський і його оточення не визнають Мінські угоди і відмовляються від їх виконання.