live

Віктор Медведчук: Уряд веде Україну до соціально-економічної катастрофи

Голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Уряд веде Україну до соціально-економічної катастрофи. Про це йдеться в заяві голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, опублікованій на сайті партії.

Наводимо її текст дослівно:

"Останні рішення Кабміну про продовження карантинних заходів продемонстрували повну безпорадність і непрофесіоналізм влади. Не перестаючи залякувати населення штрафами, розмір яких (17 000-34 000 грн) в рази перевершує середньомісячний дохід більшості українців, Кабмін досі не запропонував жодних заходів щодо забезпечення матеріального виживання мільйонів співгромадян, які залишилися без засобів до існування.

Реєстрація безробітних українців в центрах зайнятості - захід майже марний, особливо коли ці центри закриті на карантин або з інших причин.

В цілому українці позбавлені в більшості випадків можливості продовжувати трудову діяльність, фінансово підтримувати літніх батьків, забезпечувати нормальне харчування навіть дітям.

При цьому Кабмін не йде навіть на очевидні заходи соціальної підтримки, які не вимагають миттєвих витрат.

Так, важким тягарем для українців залишаються комунальні платежі. Сума заборгованості по них до початку березня вже досягла 66,7 млрд грн. Проте, не дивлячись на неодноразові обіцянки президента, тарифи як і раніше високі, і комунальні платежі "з'їдають" значну частину скромного бюджету українських сімей.

Транспортний колапс в українських містах практично організований за вказівкою Кабміну і посилюється непрофесіоналізмом мерів і транспортних служб. Показово, що, незважаючи на пандемію, в Римі, наприклад, метро працює, а в Києві, Харкові, Дніпрі - ні. В Україні навіть громадяни, які отримали дозвіл на пересування по місту, змушені годинами стояти в нескінченних чергах на зупинках міського транспорту.

Вимоги Кабміну використовувати маски і рукавички повсюдно досі не підкріплені організацією їх масового виробництва і реалізацією в аптеках за доступними цінами. Таке враження, що уряд керує нежилим островом, а не країною, яка все ще має досить розвинену легку промисловість.

Щонайменше одіозно і приречено виглядає рішення Кабміну, що дозволяє працювати ломбардам. Цим влада, по суті, відкрито зізнається в тому, що не збирається допомагати простим українцям, більш того, активно перешкоджає їхнім зусиллям чесно заробити, зате "щедро" дозволяє за копійки продати з дому останнє.

За таких безграмотних і відверто цинічних підходів нинішнього уряду соціально-економічна катастрофа в Україні неминуча. Власне, вона вже і відбувається".