Віктор Чорний: Для виконання політичної частини "Мінська" влада не зробила нічого

Народний депутат (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний Фото з відкритих джерел

Потенціалу у чинної влади ухвалити хоча б щось із політичного пакета Мінських угод немає, переконаний парламентар

Для виконання політичної частини Мінських домовленостей для врегулювання конфлікту на Донбасі українська влада не зробила нічого.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний.

"Ми повинні констатувати той факт, що з дев'яти пунктів Мінських угод, які треба було послідовно виконувати, був виконаний тільки перший пункт - це зупинка вогню з важкого озброєння. І 41 день ми прожили в такому режимі, коли не гинули українці як з одного, так і з іншого боку. Другим пунктом якраз було розведення військ, яке має відбутися після припинення вогню. І потрібно було паралельно готувати ситуацію щодо ухвалення законів на виконання політичної частини Мінських угод. Так ось, тут можна чітко сказати – влада не зробила нічого взагалі в цьому напрямку", – сказав Віктор Чорний.

Новини за темою: Порушення перемир'я на Донбасі: Кулеба не зміг провести телефонну розмову з Лавровим

Парламентар пояснив, з чим може бути пов’язана зміна курсу влади щодо мирного врегулювання на Донбасі.

"Я роблю такий висновок, що різка зміна курсу влади, а якщо ви пам'ятаєте, вони ж всі заявляли – і Резніков, і всі говорили – та ні, ніяких Мінських угод, нічого, якийсь Будапештський меморандум та інше... Тут вони раз – і що з ними сталося? Я думаю і припускаю, що перед виборами вони вирішили показати своїм виборцям, що ось бачите, ми обіцяли рухатися до досягнення миру і ми це робимо. Все. Але потенціалу у чинної влади ухвалити хоча б щось із політичного пакета Мінських угод немає. Це закон про амністію, це закон про особливий статус, це закон про проведення виборів на цій території", – заявив Віктор Чорний.

Новини за темою: Порушення перемир'я на Донбасі: Кулеба не зміг провести телефонну розмову з Лавровим

Нагадаємо, як ідеться у заяві "Опозиційної платформи – За життя", оприлюдненій на сайті політсили, українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила півмільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність.