Відтермінування виборів суттєво вплине на результат, але зради у цьому немає, – Буряченко

Виборча дільниця в Києві. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Перенесення виборів призведе до видатків учасників кампанії, констатував експерт

Відтермінування місцевих виборів навіть на два місяці призведе до шалених фінансових витрат для учасників виборчої компанії та суттєво вплине на результати волевиявлення. Проте зради у перенесенні виборів немає, оскільки цього року через карантин так вчинили 40 країн.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив кандидат політичних наук, політичний експерт Олексій Буряченко.

Експерт зауважив, що питання відтермінування виборів законодавством не врегульоване.

"А враховуючи ті законодавчі ініціативи, які ми бачимо, про внесення змін до закону про військово-цивільні адміністрації на території Донецької та Луганської областей, що з вмотивованим рішенням Центральної виборчої комісії, якщо вона не у змозі забезпечити проведення виборів, там, відповідно, вибори проведені не будуть і буде запроваджуватися на адміністративних територіях ВЦА", – сказав Олексій Буряченко.

Він зазначив, що схожа історія може відбутися з карантином – Центральній виборчій комісії у межах адаптивного карантину можуть надати повноваження визначати ті місця, де вони вмотивовано не зможуть забезпечити охорону і відтермінувати вибори.

"Це дуже цікава історія і дуже цікава технологія, тому що відстрочення може відбутися, наприклад, на два місяці. Такою є міжнародна практика. А ми розуміємо, що два місяці для учасників кампанії – це шалені фінансові витрати. Тому це може суттєво повпливати на результат виборів", – сказав Олексій Буряченко.

Новини за темою: У ЦВК розповіли, як проходитимуть вибори під час пандемії

Експерт додав, що зради у перенесенні виборів немає, оскільки з огляду на карантин 40 країн світу цього року перенесли вибори.

Олексій Буряченко також зауважив, що під час виборчої кампанії "слуги народу" використовуватимуть два нові слова у слоганах – "Разом" і "Спільно", проте, переконаний експерт, цього разу така технологія не спрацює. Він пояснив – рейтинг місцевої влади завжди щонайменше удвічі вищий, аніж центральної.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року.

Як повідомляли, у ЦВК наголосили: місцеві вибори в Україні відбудуться у складних умовах. Ускладнення відбуваються через зміни виборчого закону і пандемію COVID-19.

Loading...