Відсутність миру на Донбасі – ключовий фактор зниження підтримки влади, – політолог

Телеканал ZIK

Позбавлення громадян права голосувати не наближає Україну до миру

Якщо влада не досягне миру на Донбасі, як було обіцяно, це буде ключовим фактором для зниження її підтримки. 

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявила політолог Олександра Решмеділова, коментуючи зрив перемир'я на Донбасі і його наслідки.

Експерт зауважила, що в українців все ще є сподівання, що президент Зеленський зможе повернути в Україну мир, незважаючи на те, що в суспільстві є певне невдоволення роботою провладної команди. За словами Решмеділової, порівняно з іншими президентами, Зеленський тримає свої позиції, однак, якщо миру на Донбасі не буде, це може мати для Зеленського неповоротні наслідки.

"Якщо, наприклад, не настає мир, як було обіцяно, це буде ключовим фактором для зниження підтримки. Я думаю, що тоді буде принципово інше сприйняття. Ми зараз фіксуємо точку, в якій ще є очікування миру і сподівання, що це зможе зробити Зеленський", – сказала політолог.

Разом з тим вона додала, що позбавлення громадян на території Донбасу права голосувати, не наближає Україну до миру.

Новини за темою: Припинення обстрілів – це не досягнення миру, Україна мала скористатися цією ситуацією для просування мирного плану, – експерт

"Позбавляння 18 ОТГ можливості обрати місцеву владу, а це ключові демократичні свободи – обирати і бути обраним, це неправильний шлях. Мені здається, що рішення, яке прийняла ЦВК після звітів ВЦA, воно призводить до обмеження демократичних прав, свобод і погану практику нам задає. Все ж таки, там президентські та парламентські вибори проводилися. Але бачимо,  що зрушення в напрямку зміни цього рішення ЦВК, немає", – прокоментувала Олександра Решмеділова.

Нагадаємо, в "Опозиційній платформі – За життя" заявили, що українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила пів мільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність.

Також раніше співголова "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що чинна українська влада скасувала місцеві вибори в Луганській та Донецькій областях через страх зазнати поразки.

 Loading...