Відповідальність за "клонів" на виборах досить розмита, – політолог

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Олексій Якубін пояснив, чим загрожує відмова реєструвати кандидатів зі схожими прізвищами

Відповідальність за застосування технології "клонування" під час виборів є доволі розмитою. Водночас відмова реєструвати кандидатів зі схожими прізвищами загрожує судовими позовами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт зауважив, що в Україні намагалися розв'язати проблему зі створенням "клонів" під час виборів.

"На рівні Виборчого кодексу була спроба частково зняти цю проблему, але, якщо людина справді має схоже прізвище, то як діяти у такому разі? Тобто людина може говорити: "А я теж хочу брати участь у політиці". Але в кандидатів..., тобто ми маємо розуміти, що це технологія, "клон" має хоча б частково, хоч трошечки відібрати", – зазначив політолог.

Новини за темою: Сьогодні останній день, коли можна змінити місце голосування на місцевих виборах. Як це зробити

За його словами, під час голосування "клони" можуть відтягнути на себе частину голосів за кандидатів і вплинути на результати волевиявлення.

"Відповідальність буде достатньо розмитою, тому що завжди можна говорити, що така ж людина з таким же прізвищем хоче брати участь", – додав Олексій Якубін.

Експерт погодився, що ЦВК може відмовити у реєстрації кандидата-"клона", проте надалі від цих кандидатів будуть судові позови.

Нагадаємо, політолог Олександра Решмеділова заявляла, що на місцевих виборах можна буде спостерігати внутрішньопартійну боротьбу кандидатів. І якщо два або більше кандидатів будуть мати серйозні амбіції, це може закінчитися і компроматами, і додатковими "сірими" та "чорними" технологіями.

А журналістка Світлана Крюкова говорила про те, що партія влади до місцевих виборів активно застосовує технологію зі створення "клонів" кандидатів, яка дозволяє вкрасти у великих гравців перемогу у першому турі.

Своєю чергою, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов констатував, що до того часу, поки в Україні є армія бідних, завжди знайдеться "маршал Гречка", який здійснюватиме підкуп виборців.

Loading...