live

Відкриття ринку землі в умовах світової кризи – це зрада національних інтересів, – Білецький

Андрій Білецький. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Зеленський хоче відкрити ринок землі в умовах карантину і найбільшої за багато років економічної кризи. Це призведе до розпродажу українських угідь за копійки спекулянтам і олігархам, бо паралельно уряд планує позбавити фермерів доступних кредитів. Якщо цьому не запобігти, про Україну як самостійну державу можна забути, адже ми втратимо найдорожчий національний ресурс.

Про це лідер політичної партії “Національний Корпус” Андрій Білецький заявив на своєму YouTube-каналі.

Політик розкритикував звернення президента Володимира Зеленського до українців, у якому йшлося про призначення позачергової сесії парламенту та розгляд на ній питання відкриття ринку землі. На думку Білецького, такі дії рівноцінні зраді національних інтересів, адже зараз, в умовах кризи, земля знецінилася, а отже, Україна ризикує розпродати свій головний ресурс за копійки.

“Чи можна взагалі продавати землю, будь-які державні і національні ресурси, коли у світі найбільша за сто років фінансова криза? Ні. Ціна акцій світових агрокомпаній просіла за два - три тижні від 20% до 30%. Це означає, що зараз за землю будуть давати 300 - 500 доларів за гектар. Навіть не 1500 тисячі, а 500 доларів. Усе, що отримає Україна, – декілька мільярдів доларів, які вона поїсть за пару місяців і потім залишиться без грошей”, – сказав Білецький.

Зі слів лідера “Національного Корпусу”, нинішні умови безгрошів'я й відкриття ринку землі призведуть до масової скупки українських сільськогосподарських угідь спекулянтами та олігархами. Він додав, що змінами до державного бюджету, що запропонував Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, уряд позбавить українських фермерів кредитів, а значить – і можливості викупити свої ділянки.

“В українських аграріїв і сільгоспвиробників немає вільних грошей: вони живуть від урожаю до урожаю. Це можна було б вирішити державним кредитом, але в тих змінах до бюджету, що подав Шмигаль, чітко зазначено – уряд не дає 4 млрд грн на кредити українським фермерам. Це значить, що їх угіддя викуплять чи міжнародні спекулянти, чи українські олігархи. Косюки, Порошенки, Бахматюки та інші. Хтось вважає, що заява Зеленського про “не більше 100 га в одні руки” може запобігти скупці землі. Жодним чином! У країні, що знаходиться перед фінансовою кризою, де на другий тиждень карантину людям подекуди вже нема чого їсти, можна знайти багато підставних осіб”, – заявив Андрій Білецький.

Політик підкреслив, що такий поспіх з прийняттям закону про відкриття ринку землі пов'язаний з бажанням партії Володимира Зеленського отримати 8 млрд доларів кредиту від МВФ. І це при тому, що цього року Україна має сплатити за зовнішніми боргами рекордну суму – близько 17 млрд доларів. На думку Білецького, у таких умовах розпродаж національних ресурсів призведе до цілковитого знищення української економіки та самостійності держави.

Лідер “Національного Корпусу” також закликав українців не опускати руки та натякнув на можливість масових протестів під ВРУ.