"Відкати" під час будівництва доріг становлять 30-40 млрд грн, навіщо нам позики? – Кайда

Олексій Кайда Скріншот відео

Міжнародні вливання в економіку України не дадуть жодних результатів, переконаний політик

"Відкати" під час будівництва доріг в Україні становлять 30-40%, а це 30-40 млрд грн, тож виникає запитання – навіщо Україні брати позики на аналогічну суму, якщо можна кошти з "відкатів" запустити в економіку?

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив депутат Верховної Ради України VII скликання Олексій Кайда.

"Ніякі міжнародні вливання в економіку України не дадуть жодних результатів, поки сама українська економіка не запрацює. А ми бачимо, що зараз влада робить суто піарні кроки. Близько 100 млрд, по-моєму, виділено грошей на дороги, у  тому числі 35 млрд грн з (фонду на боротьбу з коронавірусом. – Ред.) COVID. Прекрасно всі знають, і це у соцмережах і ЗМІ говориться, цифра 30-40% "відкатів" від будівництва доріг. Це є 30-40 млрд грн. Це є 1,2 млрд євро, які нам дають, а вони ідуть на "відкати". На "відкати", які ідуть так само нагору, в Київ. То для чого нам брати якісь позики, якщо можна просто-напросто ті "відкати", які зібрали, влити в економіку? Але ж ні, це вже у власні кишені йде", – заявив Олексій Кайда.

Новини за темою: Рада розблокувала підписання кредитної угоди з ЄС на 1,2 млрд євро

Як повідомляли, 23 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник НБУ Кирило Шевченко підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро під час робочого візиту до Брюсселя.

Згодом Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання грошей. У пояснювальній записці вказано, що відсоткова ставка запозичення на строк до 15 років прогнозується як прийнятна (до 2% річних), однак конкретний її розмір стане відомим пізніше. 

Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд України розпочав роботу над виконанням умов меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги.

Loading...