Відбулося чергове засідання ТКГ у форматі відеоконференції: Що обговорювали

Представники сторін у Тристоронній контактній групі. По центру - другий президент України Леонід Кучма

Радіо Свобода

Сторони обговорили нові ділянки розведення військ та відкриття нових КПВВ на лінії розмежування

Сьогодні, 28 травня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Так, під час засідання українська сторона вкотре наголосила на необхідності встановлення безстрокового, безумовного та сталого дотримання режиму тиші та безперешкодного допуску моніторингової місії ОБСЄ для фіксації можливих порушень режиму тиші.

Своєю чергою представники ОБСЄ повідомили про те, що їхні патрулі зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО України.

Також, сторони обговорили нові ділянки розведення військ та відкриття нових КПВВ на лінії розмежування.

"Тривають консультації щодо додаткових заходів повної та всеосяжної реалізації режиму припинення вогню та оновленого плану розмінування як необхідних умов для продовження процесу розведення сил і засобів за верифікації та контролю з боку СММ ОБСЄ", - йдеться в повідомленні.

Під час засідання українська сторона знову підкреслила, що місцеві вибори на території ОРДЛО можуть відбутися тільки після виконання вимог безпеки, зокрема виведення іноземних військ з території України та роззброєння військових формувань, отримання Україною контролю над кордоном, та виключно за українським законодавством за умови забезпечення діяльності українських ЗМІ, політичних партій, міжнародних спостерігачів.

Економічна частина ТКГ обговорила можливість відновлення банківської та податкової системи на Донбасі. Україна зауважила, що це можливо зробити лише відповідно до чинного законодавства країни, Росія - не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території.

Новини за темою: Україна ініціює екстрені переговори ТКГ через заяви про бойову готовність "Л/ДНР", - Зеленський

Нагадаємо, під час чергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи, до якої входять Україна, Росія та ОБСЄ, сторони домовилися на наступному засіданні обговорити списки утримуваних осіб для взаємного звільнення.

Loading...