live

Від співпраці з МВФ не виграла жодна країна у світі, бо це глухий кут, – Олена Лукаш

Ексміністерка юстиції України Олена Лукаш Скріншот ZIK

"Дефолт – це ще один бабайко, яким нас лякають"

Співпраця із Міжнародним валютним фондом – це глухий кут, і у світі немає жодної країни, яка виграла б від співпраці із МВФ.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявила колишня міністерка юстиції України Олена Лукаш.

"Маса країн в різний час відмовлялася виплачувати МВФ кошти, але не назавжди, а до виходу країни з рецесії. Так робила Угорщина, так робила Аргентина, так робила Греція, так робила Ісландія. І нікуди б МВФ не подівся. Коли б він почув, що одна країна запускає процес відмови від виплат зовнішніх боргів, він би сам прийшов і вступив в торги. Він так робить з кожною країною. Дефолт – це бабайко, ще один бабайко, яким нас лякають. Ніколи в житті кредитор перед вибором взагалі не отримати або отримати частинами і в інший час, не вибере опцію взагалі ніколи не отримати. Ніколи такого не буде. Маса країн відмовлялася співпрацювати з МВФ в момент важкого економічного становища, і нічого не відбувалося", – заявила Олена Лукаш.

Новини за темою: У нас є позитивний сигнал від МВФ, і, ймовірно, ми отримаємо перший транш незабаром, - Шмигаль

Вона наголосила, що співпраця із Міжнародним валютним фондом – це глухий кут, і у світі немає жодної країни, яка виграла б від співпраці із МВФ.

Як повідомляли, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев заявляв, що перший транш Міжнародного валютного фонду в межах нової кредитної програми може надійти у розмірі 4 мільярдів доларів.

Додамо, віцепрем'єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко заявляв, що після ухвалення закону про відкриття ринку землі Міжнародний валютний фонд не дасть Україні грошей, а чекатиме щонайменше ще двох документів.

Loading...