В'ячеслав Володін засудив намір влади України почати кримінальне переслідування депутатів Верховної Ради України, які відвідали Москву

В'ячеслав Володін Фото з відкритих джерел

Голова Державної Думи РФ зазначив, що ініціатори кримінальної справи проти українських депутатів, які пропонують діалог в рамках парламентського виміру "нормандського формату", в такому випадку повинні притягнути до відповідальності Зеленського як учасника "нормандської четвірки"

На думку голови Державної Думи В'ячеслава Володіна, ініціатори кримінальної справи проти українських парламентаріїв через їх зустрічі з депутатами Держдуми РФ для переговорів про врегулювання конфлікту на південному сході України руйнують домовленості, існуючі в рамках "нормандського формату". "Це удар по парламентському виміру "нормандського формату" і спроба зірвати цей діалог, — сказав В'ячеслав Володін. - Але в такому випадку противникам врегулювання ситуації потрібно розуміти - в першу чергу вони повинні притягнути до кримінальної відповідальності свого президента Зеленського, який сам бере участь у виробленні домовленостей в "нормандському форматі" на рівні глав держав".

"Ми вважаємо, що цей діалог в рамках парламентського виміру "нормандського формату" потрібен, і після того, як закінчиться пандемія, він повинен бути продовжений за участю в тому числі депутатів Франції та Німеччини", — додав голова Державної Думи.

"Темою нашої зустрічі з українськими колегами в березні було питання створення парламентського виміру "нормандського формату". З боку депутатів Верховної Ради приїзд до Москви - був мужній, відповідальний крок. Вони висловили готовність спільно шукати рішення, спрямовані на досягнення миру, реалізацію Мінських угод. Це важливо в першу чергу для самої України, де вже сьомий рік не припиняється громадянський конфлікт", — зазначив В'ячеслав Володін.

"Наші європейські партнери, парламентські структури країн ЄС повинні дати відповідну оцінку діям Києва", - додав він.

"Зі свого боку Росія залишається відкритою до діалогу з усіма здоровими політичними силами України, які виступають за мирне врегулювання і якнайшвидше припинення громадянського протистояння на Донбасі", — підкреслив В'ячеслав Володін.

Нагадаємо, голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін і Голова Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" Віктор Медведчук, а також депутати Верховної Ради України обговорили питання реалізації Мінських угод 10 березня 2020 року.

В ході зустрічі В'ячеслав Володін зазначив, що без діалогу немає довіри, а без довіри немає розвитку. Минула зустріч з Віктором Медведчуком вже друга - значить, діалог йде.

"Ми домовилися про конкретні кроки, вироблення рішень, які нас об'єднають, а не розколють", — сказав він і підкреслив важливість "нормандського формату" в рамках парламентського виміру.

Також відбулася зустріч президента РФ Володимира Путіна і Віктора Медведчука, в якій взяв участь В'ячеслав Володін.

Loading...