Раді запропонують карати виборців за недостовірну інформацію, – МВС

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Уточнення потребує стаття Виборчого кодексу в частині надання недостовірних відомостей до Держреєстру виборців

Міністерство внутрішніх справ ініціює перед Верховною Радою України низку змін до Виборчого кодексу вже 25 серпня. Про це повідомила пресслужба МВС.

Зокрема, одним з пунктів внесення змін до виборчого кодексу – має стати скорочення терміну тривалості охорони поліцією приміщень для голосування, яке наразі здійснюється 8 днів.

"У цьому немає жодного сенсу, адже фактично поліція охоронятиме пусті приміщення для голосування. Що зовсім невиправдано, з точки зору затрат ресурсів поліції, а, отже, держави", - сказала керівник Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

За її словами, уточнення потребує стаття Виборчого кодексу в частині надання недостовірних відомостей до Державного реєстру виборців.

"Зараз нести відповідальність за недостовірну інформацію, може, наприклад, паспортний стіл, якщо надав Держреєстру недостовірну інформацію. Ми ж говоримо, що таку саму відповідальність має нести і сам виборець, якщо він надав про себе недостовірні відомості. Наприклад, вказав, що живе у Затоці, а насправді – в Ірпені, і передав свої персональні дані – щоб там за нього кинули бюлетень. Право голосу - конституційне, тому повинно захищатись від спроб незаконного втручання та зловживань", – додала Айвазовська.

Своєю чергою очільник МВС Арсен Аваков зауважив, що вищезазначені випадки вже були зафіксовані в Одеській, Львівській, Житомирській та Харківській областях, а тому потребують відповідного реагування правоохоронців з метою превенції.

"Ці факти на контролі Національної поліції, яка вживатиме відповідних заходів для реагування. Ми не повинні допустити, щоб вони стали масовими чи могли повпливати на демократичне волевиявлення українців. МВС готове забезпечити правопорядок в частині виборчого законодавства за найвищими стандартами. Ми маємо відповідний досвід попередніх років, коли робота правоохоронців під час виборчого процесу була оцінена досить високо, а сам процес виборів  отримав найвищі оцінки європейського співтовариства – з точки зору дотримання усіх демократичних стандартів", – наголосив Аваков.

Новини за темою: "Пропозиція" вимагає призначити місцеві вибори на підконтрольних Україні територіях Донбасу, - заява

Нагадаємо, раніше Державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що питання про перенесення місцевих виборів буде розглядатись у тому разі, якщо понад 50% території країни буде у "червоній" зоні карантину. За словами заступника міністра, у цьому питанні Україна орієнтується на Польщу. Остання переносила президентські вибори через пандемію.

Loading...