live

Верховній Раді рекомендують посилити відповідальність за порушення ПДР

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Члени Комітету на засіданні 12 лютого розглянули у першому читанні декілька законопроєктів

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній раді прийняти за основу два законопроєкти щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Члени Комітету на засіданні 12 лютого розглянули у першому читанні законопроєкти  №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" та №2697 "Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху".

Законопроєктом №2695 пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними судами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, виключити норми, що передбачають накладення штрафних балів, законодавчо закріпити можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до ряду статей Кримінального кодексу, а також Законів України "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".

Проєктом №2697 передбачається підвищити розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, у тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння, або якщо такі дії призвели до створення аварійної обстановки. Крім того, з абзацу другого частини першої статті 127 КУпАП пропонується виключити такий вид адміністративного стягнення як попередження.

За результатами обговорення члени Комітет прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти усі законопроєкти за основу.

Нагадаємо, раніше у Раді запропонували скасувати штрафні бали за порушення ПДР, оскільки вони неефективні.

Loading...