Верховна Рада знизила "зелений" тариф для сонячних і вітрових електростанцій

У парламенті вважають, що зміни позитивно вплинуть на перехід до відновлюваної енергетики

Ілюстративне Фото з відкритих джерел

288 народних депутатів проголосували за законопроєкт № 3658, який передбачає зниження "зеленого" тарифу. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

У законопроєкті зазначається, що відтепер зниження тарифів для сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт складе 15%, а для вітрових електростанцій – 7,5%.

Зміни стосуватимуться лише компаній, чиї потужності з виготовлення відновлюваної енергії були запущені з липня 2015 року по 31 грудня 2019 року.

Документом передбачено, що з 2022 року запроваджується повна відповідальність за недотримання фактичних і прогнозованих графіків виробництва електроенергії для всіх виробництв "зеленої" енергетики.

Проте, виробникам надаються державні гарантії щодо незмінності законодавства, чинного на день прийняття цього закону.

У Раді зазначали, що метою законопроєкту є прискорення переходу до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики.

Новини за темою: СБУ попередила Разумкова про загрозу енергобезпеці країни через "зелений тариф"

Нагадаємо, у червні Кабмін підписав меморандум із виробниками "зеленої" електроенергії, що передбачає зменшення тарифів для них. Крім того, документом посилюється відповідальність за незбалансоване виробництво електроенергії.Loading...