Верховна Рада ухвалила заяву щодо невизнання підсумків президентських виборів у Білорусі

Депутати закликали владу Білорусі провести нові президентські вибори

Верховна Рада ІХ скликання Українські Новини

Народні депутати 228-ма голосами "за" підтримали постанову "Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь". Відповідний документ розміщено на сайті парламенту.

Зазначається, що Верховна Рада України не вважає президентські вибори в Білорусі вільними та чесними. Зокрема, волевиявлення громадян пройшло в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ та Рада Європи. "Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян", – йдеться в заяві.

Крім того, Рада офіційно засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку білоруських силовиків. У парламенті вимагають звільнення всіх затриманих, які висловили свою незгоду з діями офіційної влади. Депутати заявили про неприйнятність незаконних затримань українських громадян, а можливе залучення сил РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі – прямою загрозою для безпеки України.

Важливо, що в парламенті закликали білоруську владу налагодити рівноправний діалог із власними громадянами для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним із варіантів прописані нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів.

Новини за темою: У Раді не виключають військової агресії з боку Білорусі

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що у випадку відмови влади Білорусі від "діалогу з народом" країна "може отримати щось, схоже на Майдан". За його словами, білоруси мають розв'язати власні проблеми самостійно, без втручання інших країн.

Loading...