Верховна Рада повернула видачу "пакунків малюка"

Відповідне рішення підтримали 264 нардепи

Пакунок малюка

Народні депутати більшістю голосів підтримали в другому читанні законопроєкт №3006а, який закріплює видачу "пакунків малюка" на законодавчому рівні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що за відповідне рішення проголосували 264 парламентарі з 225 необхідних.

Відтепер видача "пакунків малюка" прирівнюється до видів державної допомоги сім'ям з дітьми. Вони будуть видаватися в закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування.

Видавати допомогу має працівник установи охорони здоров'я, уповноважений на це адміністрацією відповідного закладу.

Водночас в разі відсутності в закладі "пакунків", його має видати місцевий структурний підрозділ із питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування одержувача. Для цього необхідно буде подати особисту письмову заяву.

Також прописано, що "пакунок малюка" надається в строк, який не перевищує 30 календарних днів із дня народження дитини. Розмір вартості такої допомоги має становити не менше 3 розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Нагадаємо, в липні Кабінет міністрів України скасував видачу "пакунків малюка" й почав виплачувати сім'ям із новонародженими дітьми 5 тисяч гривень замість натуральної допомоги. 

Новини за темою: Від 36 тисяч гривень: Степанов розповів, скільки коштуватимуть пологи з 2021 року

Пізніше понад 70 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді України законопроєкт №3006а, яким запропонували скасувати монетизацію "пакунка малюка". У першому читанні відповідне рішення отримало 316 голосів "за".

Loading...