Верховна Рада підтримала анулювання податкових боргів до 3060 гривень

Народні депутати на засіданні Верховної Ради Фото з відкритих джерел

Нардепи також підтримали негайне підписання закону Разумковим

Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №4430 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", який передбачає списання податкових боргів, звільнення від сплати єдиного соціального внеску та єдиного податку ФОПів першої групи. Про це свідчать дані на сайті парламенту

Як зазначається, законопроєкт в цілому підтримали 302 нардепи, а також 305 депутатів проголосували про негайне підписання закону спікером.

Новини за темою: Податковий борг до 3 тис. гривень анулюють для майже чотирьох мільйонів українців, - Зеленський

Документ передбачає звільнення від сплати ЄСВ ФОПів, які працюють на першій групі спрощеної системи оподаткування, на період з грудня 2020 року по травень 2021 року.

Таким чином найменші підприємці уникнуть сплати 1100 грн ЄСВ та 210,2 грн єдиного податку за грудень 2020 року, а у 2021 році зекономлять 6600 грн на сплаті ЄСВ і 1094,5 грн на сплаті єдиного податку.

Новини за темою: У Києві сталися сутички ФОПів з поліцією, мітингувальники перекрили урядовий квартал

Як зазначається, законопроєкт передбачає низку пунктів щодо податкових боргів бізнесу та звичайних громадян:

  • Пропонується з 1020 грн до 3060 грн збільшити розмір податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.
  • Податковий борг з усіх податків на 3060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року, анулюють, а всі відкриті провадження зі стягнення закриють. Податкова це зробить в автоматичному режимі.  Водночас це не стосуватиметься боргу з податків, які виникають при імпорті чи експорті товарів (мит і ПДВ). За словами Зеленського, борги пробачать чотирьом мільйонам українців.
  • Сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року, відкладуть до 29 грудня 2021 року. Громадянам потрібно написати заяву в податкову за місцем реєстрації. У випадку погашення боргу у вказані строки штрафні санкції та пені застосовуватися не будуть.
  • Також пропонується пробачити штрафи та пені з податкових боргів з будь-яких податків, крім митних платежів, якщо їх погасять протягом шести місяців після набуття чинності цим документом. Слід зауважити, що пробачати пені та штрафи пропонують лише за умови, що в платника не виникне новий податковий борг. Не будуть пробачати штрафи та пені з податкових боргів особам, що перебувають у процесі банкрутства, та банкам.

Також законопроєкт пропонує звільнити від оподаткування матеріальну допомогу, яку отримуватимуть від держави громадяни та бізнес через карантин. Податкову зобов'яжуть вести реєстр отримувачів допомоги зі сплати ЄСВ.

Новини за темою: ВРУ відтермінувала введення обов’язкових касових апаратів для ФОПів

Нагадаємо, раніше народні депутати прийняли законопроєкт №4429, відповідно до якого фізичні особи-підприємці зможуть отримати по 8 тисяч грн одноразової допомоги

 

Loading...