Веремчук: Чотири роки тому Садовий обіцяв піти з посади, якщо за 3 роки не буде побудовано сміттєпереробний завод

Мер Львова Андрій Садовий

Фото з відкритих джерел

Чотири роки тому мер Львова Андрій Садовий обіцяв піти з посади, якщо за 3 роки не буде побудовано сміттєпереробний завод. Про це голова фракції "Народний контроль" у Львівській міській раді Валерій Веремчук заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Чотири роки тому, після того як сталася трагедія на звалищі і загинули люди, міський голова на пленарному засіданні пообіцяв, що якщо за 3 роки цей завод не буде побудовано, то він піде. На сьогодні взято кредити у європейських банках під будівництво заводу, підписано всі угоди, ми як депутати розуміємо, що це серйозна проблема. Крім збурень, коли сміття розсипають по дорогах і людям під будинки, це дуже дороге задоволення для Львова, тому що щорічно ми втрачаємо 300 млн грн, за цей час більше ніж мільярд грн витрачено на те, щоб оплачувати вивезення сміття зі Львова", - сказав він.

"Андрій Садовий каже, що проблема в тому, що таких заводів ще ніхто не будував в Україні, тому це важко, і ось скоро воно почнеться. Всі рішення ради, всі погодження, ми 3 роки голосували автоматично, розуміючи, що треба дати можливість міському голові вирішити цю проблему, але йому це не вдасться. Керівник підприємства, який вів цей проєкт, кілька місяців тому пішов на посаду в "Укроборонпром". Менеджера, який би мав це реалізовувати, теж немає", - підсумував політик.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі сталося обвалення сміття, внаслідок чого загинули три рятувальники та еколог. За фактом обвалення було відкрито кримінальне провадження. 

Пожежу гасили на звалищі не один день, що спричинило у місті проблеми з вивезенням сміття. Мер Львова Андрій Садовий звернувся за допомогою до свого київського колеги Віталія Кличка. Той, зі свого боку, ініціював рішення про спалювання частини львівського сміття столичним заводом "Енергія". При цьому Кличко наголосив, що всі витрати з доставки і переробки відходів лягають на Львів.

Loading...