В України не все гаразд із зобов'язаннями про припинення протистояння на Донбасі, – Німченко

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Парламентар назвав, що про це свідчить

В України не все гаразд із зобов'язаннями, взятими на себе за угодами про припинення військового протистояння на Донбасі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Парламентар прокоментував ситуацію на Донбасі, де, нагадаємо, після тривалого перемир’я, знову є загиблі та поранені. Василь Німченко закликав державну владу під час подачі інформації про ситуацію на Донбасі посилатися на дані моніторингової місії ОБСЄ, яка постійно моніторить все, що відбувається у регіоні.

"Ось ця непоінформованість наших людей найбільше лякає, особливо на тому тлі, що президент, на жаль, ухилився від виконання своїх конституційних зобов'язуючих повноважень, передбачених статтею 102 як гарант дотримання прав і свобод", – сказав Василь Німченко.

Парламентар зауважив: "Моя суб'єктивно, можливо, думка, що як мінімум – обопільні якісь порушення як мінімум. Там Україна присутня, я маю на увазі, серед порушників умов переговорів. Ми ж бачили з вами, коли прорили траншеї та пішли поглиблювати траншеї на нейтральну (територію. – Ред.) і вже далі за нейтральну, що сталося та призвело до біди. Зараз ми бачимо – про укріплення, які будували, і Україна не заперечує, моя країна не заперечує, що вона будувала. А навіщо будувати, якщо у нас мир іде?"

Новини за темою: Термінове засідання ТКГ щодо загострення ситуації на Донбасі: Про що домовилися

"Чому з'явилися дії з нашого боку, які поглиблювали та подовжували військово-інженерні комунікації, ось це і говорить якраз про те, що десь не все у нас гаразд із зобов'язаннями, взятими на себе за цими угодами про припинення військового, бойового протистояння", – сказав Василь Німченко.

Парламентар додав: "Однак я не вважаю, що будуть бойові дії, як це рапортують Розенбаум, журналісти на сьогодні, що до вечора готуйтеся, буде щось".

Нагадаємо, як ідеться у заяві "Опозиційної платформи – За життя", оприлюдненій на сайті політсили, українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила півмільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність.

Як повідомляли раніше, 6 вересня вперше за час перемир'я на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції. Унаслідок обстрілу було поранено одного бійця ЗСУ, який розбирав пошкоджений пожежею бліндаж.

Після цього НЗФ на Донбасі вдруге за добу відкрили вогонь по українських позиціях на Донбасі, унаслідок чого загинув український військовий.