В українців є необхідність знати дві мови – українську і російську, – Віктор Чорний

politeka.net

Статистика свідчить, що 54% громадян використовують російську мову в побуті, а деякі і в роботі, каже парламентар

Українська мова сьогодні отримує розвиток, а ось мови національних меншин і особливо російська мова перебувають у не зовсім адекватному стані. Водночас, в українців є необхідність знати дві мови – українську і російську.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний.

У Конституційному суді України сьогодні розпочалося слухання справи за поданням 51 народного депутата VIII скликання ВРУ щодо відповідності Конституції закону про мову, який ухвалили у квітні 2019 року. Нардеп прокоментував мовне питання.

"Як показує статистика, понад 50%, а якщо бути точнішим, 54% українців використовують російську мову в побуті, а деякі і в роботі. Тобто у нас дійсно така непроста ситуація, коли є необхідність, насправді, знати дві мови, але одна мова наче отримує розвиток, я маю на увазі українську мову, згідно з Конституцією. А ось мови національних меншин і особливо російська мова перебувають у такому, я вважаю, не зовсім адекватному стані. Якщо говорити про те, що сьогодні розглядається в КСУ, цей закон – до речі, він був ухвалений 16 липня минулого року попереднім складом парламенту, і вони, розуміючи, що більшість з них не пройде у парламент, вже ухвалювали, звичайно, все, що можна, і все, що не можна, в тому числі з порушеннями процедурних норм ухвалення законопроєкту. Тому вся наша фракція "Опозиційна платформа – За життя" в повному складі плюс ще сім депутатів написали подання в КСУ, щоб КСУ розглянув відповідність цього закону нормам Конституції України. Ми впевнені, що цей закон не відповідає Конституції України", – наголосив парламентар.

Новини за темою: Мінкульт не переглядатиме мовні квоти

Як ідеться у заяві "Опозиційної платформи – За життя", дискримінацію російськомовних українців необхідно припинити.

Додамо, секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що єдиною державною мовою в Україні повинна бути українська мова. Другою мовою, яку мають вивчати з дитячого садка, має бути англійська.