В українсько-угорських стосунках не варто чекати швидких зрушень, - Кулеба

Дмитро Кулеба Фейсбук МЗС України

За словами міністра, Україна не має наміру змінювати закон "Про освіту"

Рани, які були завдані українсько-угорським стосункам потрібно лікувати повільно і підходити до цього дуже обережно. Про це під час візиту до Ужгорода заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "Європейська правда".

Зокрема, в Ужгороді український міністр має зустрітись з очільником МЗС Угорщини Петером Сійярто.

"Якихось сенсацій і проривів цей візит Петера і наша зустріч не принесе, але це дуже важливий крок до дипломатичних проривів в інтересах України і Європи загалом. … Рани, які були завдані українсько-угорським стосункам за останні роки, потрібно лікувати повільно і підходити до цього дуже обережно", - сказав Кулеба.

За словами міністра, Україна не має наміру змінювати закон "Про освіту" у частині щодо навчання національних меншин на догоду угорській стороні. Оскільки вже виконала рекомендації Венеціанської комісії.

"Національні меншини - це здобуток і перевага України, які збагачують наше суспільство. Ми хочемо, щоб вони зберігали свою ідентичність, але при цьому були інтегровані в українське суспільство і відчували себе його частиною", - додав Кулеба.

Новини за темою: Угорського високопосадовця не пустили в України: У МЗС назвали причину

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба заявив, що в переговорах із його угорським колегою Петером Сійярто ніхто не робив поступок один одному. За словами очільника МЗС, наразі Україна та Угорщина працюють над відновленням довіри і напрацюванням спільного порядку денного.

Loading...