В Україні зараз тривожна ситуація, коли влада не демонструє, що вона захищає свободу слова, – голова Національної спілки журналістів

Телеканал ZIK

Національна спілка журналістів протестує проти цього, протест стосується і ситуації довкола телеканалу "112 Україна"

В Україні зараз спостерігається тривожна ситуація, коли влада не демонструє, що вона захищає свободу слова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Коментуючи спробу рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна", Сергій Томіленко зауважив: важко зрозуміти логіку СБУ і прокурорів, які намагаються зробити українськими реаліями таку схему, коли в процесі розслідування держава намагається встановити контроль над редакційною політикою того чи іншого ЗМІ.     

"В більшості цивілізованих країн не існує такої схеми. Там існує порядок і довіра до судів. А у нас в Україні ми бачимо, що за останні роки ті слідчі, які вперто подають апеляцію, просто хочуть, щоб ми змирилася з тим, що українськими реаліями є те, що влада може здобути вплив на редакційну політику того медіа, яке вона буде обирати", – сказав експерт.

Сергій Томіленко наголосив, що Національна спілка журналістів протестує проти цього.  

"Цей протест у нас стосується як у цьому безпосередньо випадку з телеканалом "112 Україна", так і щодо будь-якого медіаактиву в Україні", – зазначив він.

Разом з тим голова Національної спілки журналістів звернув увагу на відсутність реакції влади на посягання на свободу слова в країні. За словами Томіленка, це тривожний сигнал для українських ЗМІ.   

Новини за темою: Відбувається продовження політики Порошенка, але в погіршеній формі, – Волошин про ситуацію із "112 Україна"

"У нас сьогодні медійна команда прийшла до влади, багато людей, які працювали у ЗМІ. І якщо навіть вони, припустимо, не розробляли сценарій по 112 телеканалу, то по тій реакції, по тому процесу, який зараз відбувається, ми можемо судити, що відсутня реакція топпосадовців, якщо вони не засуджують всю цю схему, отже вони сподіваються, що вони здобудуть вигоду від цього…Але разом з тим ми говоримо, що у нас якась така тривожна ситуація, коли держава, взагалі влада, вона не демонструє, що вона захищає свободу слова в Україні, не намагається допомогти українським медіа і підтримати їхню економічну стійкість", – прокоментував Сергій Томіленко.

Як повідомляли, напередодні, 6 серпня, Шевченківський райсуд Києва відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

Канал вважає таку вимогу влади спробою рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського.

Додамо, що справа велася СБУ з літа минулого року і зараз, напередодні місцевих виборів, спецслужба спробувала її активізувати. Однак суд вважає аргументи СБУ і прокуратури недостатніми та відхилив клопотання про арешт, вказує видання. 

 

Loading...