В Україні заборонили вивозити донорську кров без дозволу Кабміну

Фото з відкритих джерел

Документ також передбачає спрощення ввезення в Україну наркотичних та психотропних ліків для важкохворих

Сьогодні, 5 липня, в Україні набув чинності закон, який передбачає заборону на експорт донорської крові, а також скасування спеціальної реєстрації вакцин, які ввозять для військовослужбовців. Відповідний закон опублікував "Голос України".

Зазначається, що документ "Про внесення змін у деякі закони України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар'єрів і корупціогенних чинників у сфері охорони здоров'я" передбачає заборону на експорт крові та її компонентів.

"Вивезення за межі України донорської крові та її компонентів може бути здійснено за умови повного забезпечення ними потреб охорони здоров'я України за рішенням Кабінету Міністрів України…", - йдеться в тексті документа.

Крім того, документ передбачає спрощення ввезення в Україну наркотичних і психотропних лікарських засобів для тяжкохворих і везіння вакцин для військовослужбовців і цивільного персоналу українських миротворчих місій без реєстрації.

Новини за темою: Україні дозволять експортувати маски за певних умов, - Офіс президента

Нагадаємо, 2 червня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє вивезення донорської крові з України та дозволяє ввіз вакцини без реєстрації для військовослужбовців. 

Loading...