Санкції проти РФ: Київ хоче створити "Акт Сенцова" за прикладом "Акту Магнітського"

Документ передбачатиме наявність процедури накладання санкцій і подальшого переслідування правоохоронцями іноземних зловмисників

Олексій Макеєв Радіо Свобода

Міністерство закордонних справ України ініціює створення українського "Акту Сенцова" за прикладом "Акту Магнітського". Про це повідомив спецпредставник МЗС України із санкційної політики Олексій Макеєв у блозі "Дзеркала тижня".

За словами дипломата, мета документу – накладення санкцій на порушників прав людини.

"Акт Сенцова" передбачатиме наявність процедури накладання санкцій і подальшого переслідування правоохоронцями іноземних зловмисників. Зокрема, йдеться про тих, кого звинувачують у системному порушенні прав людини, організації й замовленні вбивств, викрадень, тортур і нелюдського поводження, винесенні неправомірних та політично вмотивованих вироків.

Довідка

"Акт Магнітського" – це закон США та деяких інших країн, який містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management та смертю російського адвоката Сергія Магнітського. Останній помер у московському СІЗО  після року тримання за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як "тортури".

Новини за темою: Побиття Володимира Балуха: Все, що відомо про напад на ексбранця Росії

Раніше повідомлялося, що Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти російських організацій та фізичних осіб за порушення територіальної цілісності України. Обмеження поїздок та заморожування активів застосовуватимуться до 175 осіб та 44 суб'єктів господарювання.

Loading...