В Україні зачинилися виборчі дільниці на місцевих виборах 2020: Онлайн-трансляція телеканалу ZIK

Фото з відкритих джерел

Будьте в курсі останніх новин

В Україні сьогодні, 25 жовтня, проходять місцеві вибори. Виборчі дільниці розпочали свою роботу з 8:00 та приймали громадян до 20:00. Наразі вони зачинені.
 
Крім облрад, українці вперше обирали депутатів до рад усіх рівнів від громад — депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Перші вибори проходили й в 119 райрадах.
 
Які повноваження отримає новообрана влада, можна прочитати ТУТ. Ну а про те, чому місцеві вибори — це дуже і дуже важливо, — ТУТ.
 
Також телеканал ZIK вів онлайн-трансляцію голосування. За всіма важливими новинами з регіонів і столиці можна стежити просто тут:
 
 
Нагадаємо, станом на 10:30 за своїх кандидатів на місцевих виборах проголосували перші особи держави.
 
Так, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков голосував у Києві. Після волевиявлення він дав короткий брифінг, на якому зазначив, що не брав участі в опитуванні, ініційованому президентом.
 
Сам голова держави Володимир Зеленський разом із дружиною також голосували в Києві. Перед цим стався прикрий інцидент — президентське подружжя атакувала активістка FEMEN.
 
Водночас очільник уряду Денис Шмигаль голосував на виборчій дільниці у Львові. Там він дав коментар щодо ймовірності запровадження тотального карантину в Україні.
 
Правоохоронці повідомляли, що не всі дільниці сьогодні відкрилися вчасно, однак серйозних порушень виборчого процесу, які б впливали на їхній результат, не зафіксовано.
 
Примітно, подібної думки дотримувалися і в ЦВК, втім визнали, що цьогорічні місцеві вибори є одними з найскладніших в історії нашої країни.
 
Тим часом в КВУ заявили про низку порушень протиепідемічних заходів на виборчих дільницях, а мережа "ОПОРА" — про нестачу виборчих кабінок у деяких регіонах та голосування без документів, що посвідчують особу.
 
Станом на 19:00 правоохоронці відкрили близько 70 кримінальних проваджень.
 
Також стало відомо перші дані щодо явки виборців по Україні. За інформацією мережі "ОПОРА", станом на 12:00 вона становила 13,5 %, а на 16:00 — 27 %.
 
Окрім того, в ЦВК назвали регіони, де явка була найвищою, а де найнижчою. Поки станом на 13:00.
 
Варто відзначити, що жителі обласних центрів і великих міст з понад 75 тисячами виборців ще раз сходять на дільниці 15 листопада. Саме тоді, швидше за все, відбудеться другий тур мерських перегонів, якщо в першому ніхто не набере більш ніж половину голосів.
Loading...