В Україні швидкими темпами відбувається деіндустріалізація – це заслуга і західних партнерів, – Бортник

Руслан Бортник Скріншот ZIK

Наша країна рухається замкненим колом, каже експерт

Україна з індустріально-аграрної країни на початку 1990-х років на сьогодні перетворилася виключно на аграрно-сировинну державу. У тому, що в Україні швидкими темпами відбувається деіндустріалізація, є заслуга і західних партнерів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортник.

Руслан Бортник зауважив, що Україна потрапила у замкнене коло: "Те, що у нас такими швидкими темпами відбувається деіндустріалізація, тобто руйнування тих напрямків економіки, які дають високу додану вартість, це, у тому числі, заслуга західних партнерів. Тобто вони нам кажуть – цього не робіть, бо це не відповідає нашим правилам, нашим бажанням, тому що це не дозволить нам продавати на вашому ринку те, що ми хочемо. Ми кажемо – ок. Тоді нам не вистачає на соціальну сферу. "Беріть у нас кредити". Знову – ок, і ми ходимо цим колом. Ми стаємо щораз біднішими, соціальні витрати зменшуються з державного бюджету, людей в Україні стає щораз менше, економіка стає все примітивнішою".

Новини за темою: Ми впевнено йдемо до членства у Євросоюзі: Зеленський про результати саміту Україна-ЄС

Експерт констатував, що з індустріально-аграрної країни на початку 1990-х років Україна на сьогодні перетворилася на виключно аграрно-сировинну державу і продовжує ходити замкненим колом.

Як повідомляли, за підсумками двостороннього саміту в Брюсселі Україна та Європейський Союз досягли домовленості про оновлення угоди про асоціацію. У тексті йдеться про те, що сторони очікують "подальшого просування економічної інтеграції та регуляторного зближення в рамках угоди про асоціацію".

Нагадаємо, депутати Європарламенту звернулися до глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з відкритим листом, в якому  виступили з попередженням для політиків і олігархів, відповідальних за згортання реформ.

Автори листа нагадують про падіння України у рейтингу сприйняття корупції, згортання реформ, проблеми у призначенні керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, зупинку обвинувачення у справах корумпованих суддів. Усе це, за їхніми словами, загрожує Україні втратою макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 млрд євро. Євродепутати також зробили застереження з огляду на безвізовий режим.

Loading...