live

В Україні набув чинності закон про підтримку населення і бізнесу в умовах карантину

Фото з відкритих джерел

Документом передбачаються зарплати, податки, держдопомога та захист прав працівників

Сьогодні, 3 квітня, набрав чинності закон щодо підтримки населення та бізнесу в умовах карантину через поширення коронавірусу COVID-19. Відповідний документ опублікував "Голос України".

Зарплати, податки, робота судів

Згідно з законом, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, уряд встановлює доплату у розмірі до 300% заробітної плати, а для працівників соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, що перебувають вдома, - до 100% зарплати.

Підвищено ліміти для груп платників єдиного податку фізичних осіб-підприємців:

  • перша група - з 300 тис. грн до 1 млн грн;
  • друга група - з 1,5 до 5 млн грн;
  • третя група - з 5 до 7 млн грн.

При цьому операції з ввезення на митну територію України ліків, медичних виробів і обладнання для протидії COVID-19 та їх постачання звільняються від сплати ПДВ.

Документом також визначається, що:

  • до 31 травня 2020 року акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр стовідсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів;
  • плата за землю і податок на нерухомість не сплачуються з 1 березня по 31 березня 2020 року;
  • штрафні санкції за несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ не застосовуються з 1 березня по 31 травня.

Відповідно до закону, під час дії карантину учасники судової справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Документом передбачене право суду під час карантину приймати рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, на судове засідання, якщо участь у ньому становитиме загрозу життю чи здоров'ю особи.

Крім того, документом на період карантину забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором.

Захист прав працівників та виплата держдопомоги

Вводяться правила дистанційної роботи працівників: загальна норма тривалості робочого часу передбачена Кодексом законів про працю України, працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, виконання дистанційної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав, зменшення зарплати.

При цьому за зверненням роботодавця виплачуватиметься допомога по частковому безробіттю працівникам, яких не звільнено з роботи, але їхня зарплата і тривалість робочого часу скорочена роботодавцем (тільки для малих і середніх підприємств).

Також продовжуються виплати державної допомоги малозабезпеченим сім'ям, інших видів державної допомоги, пенсії по інвалідності на період карантину.

Крім того, документом визначається, що на період карантину Кабмін отримає право встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціальні товари.

Згідно з законом, на період карантину місцеві ради, їхні виконавчі комітети отримають право проводити дистанційні засідання у режимі відеоконференції або аудіоконференцій, до порядку денного яких можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями.

Журналістам гарантується, як і раніше, безперешкодне пересування по території України, в тому числі на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про посилення карантину шляхом обмеження часу для перебування людей на вулиці. Уряд затвердить обов'язковий масковий режим, заборону зібрань на вулиці та закриття усіх спортивних майданчиків та скверів.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я отримало три тисячі упаковок препарату "Плаквеніл", призначеного для лікування інфікованих на коронавірус.

Loading...