В Україні хочуть штрафувати за відмову від габаритно-вагового контролю

Кореспондент

За відповідне рішення попередньо проголосували 270 народних депутатів

Верховна Рада України 270 голосами народних депутатів ухвалила законопроєкт №3743 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю", який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Про це повідомляє "Урядовий портал".

"Ми продовжуємо удосконалювати систему габаритно-вагового контролю в Україні для убезпечення наших доріг від передчасного руйнування вантажівками. Ключовий момент – введення санкцій за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень – як вантажовідправників, так і власників або водіїв. Вдячний депутатам за підтримку цього рішення у першому читанні і дуже розраховуємо на якнайскоріше його схвалення у другому читанні", - сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Серед нових штрафних санкцій, які впроваджуються новим законопроєктом:

 1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;
 2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від відсотка перевантаження:
  - до 2 % включно у розмірі 1,7 тис. грн;
  - від 2% до 5% у розмірі 5,1 тис. грн;
  - від 5% до 10% у розмірі 8,5 тис. грн; (залишені без змін)
  - від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)
  - від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;
  - понад 30% у розмірі 51 тис. грн.
 3. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.
 4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників "Укртрансбезпеки" щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Крім цього, збільшено штрафні санкції для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3,4 тис. грн до 51 тис. грн.

Законопроєкт також запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі.

Новини за темою: В Україні за тиждень виписали штрафів на 4,4 млн грн через перевантажені фури

Раніше повідомлялося, що в Україні у шести регіонах спостерігається підвищена температура на дорогах через перевантаження фур. У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленський закликав терміново організувати роботу зі зважування такого транспорту.

Loading...