В Україні хочуть дозволити обробку даних хворих на СOVID-19 без їх згоди

Народні депутати на засіданні Верховної Ради Фото з відкритих джерел

Після завершення карантину персональні дані хворого пропонується знищувати або знеособлювати

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування порекомендував ВРУ прийняти законопроєкт, який передбачає обробку персональних даних хворих на коронавірус без згоди осіб, а також низку інших положень. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної ради.

Так, законопроєктом №3320 "Про внесення змін до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" з приводу запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" пропонується внести такі зміни: 

  • дати визначення поняттям "самоізоляція", "обсерватор", "обсервація";
  • встановити, що підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, обсервації та госпіталізації визначаються Кабміном у рішенні про встановлення карантину;
  • передбачити видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб у самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях);
  • визначити умови виїзду громадян із зони карантину (після проведення медичного обстеження та отримання відповідної медичної довідки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я).
  • надати право органам виконавчої влади та місцевого самоврядування на час дії карантину утворювати тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі) та обсерватори;
  • дозволити обробку персональних даних хворого без згоди особи задля здійснення протиепідемічних заходів. Зокерма, йдеться про відомості щодо стану здоров’я, місця госпіталізації, прізвища, ім’я, по батькові хворого, дати його народження, місця проживання, роботи/навчання.

Зазначається, що запропоновані норми будуть діяти на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його скасування. Крім цього, персональні дані після завершення цього терміну підлягають знеособленню, а у разі неможливості - знищенню.

За попередньою інформацією, було прийнято рішення рекомендувати ВРУ включити цей законопроєкт до порядку денного позачергового засідання та за результатами розгляду проєкту в першому читанні прийняти його за основу та в цілому як закон.

Нагадаємо, минулого тижня голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання. 

А згодом, 13 квітня, народні депутати зібралися у будівлі парламенту для участі у позачерговому засіданні Верховної Ради. Онлайн-трансляцію можна переглянути за посиланням

Loading...