В Україні існують групи, готові скинути президента і силою захопити владу, – Ренат Кузьмін

Фото з відкритих джерел

Такі групи є в органах державної влади та в силових структурах, заявив парламентар

В українському суспільстві, яке є достатньо радикалізованим, існують групи, готові скинути президента України Володимира Зеленського і силою захопити владу.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ренат Кузьмін.

Парламентар зауважив, що нещодавня пресконференція колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова і колишнього генпрокурора Юрія Луценка схожа на "відмашку" – знак усім про насильницьку зміну влади.

"З цієї пресконференції починається відлік або, я сказав би, зворотний відлік влади Зеленського. Вони поклали або зробили перший крок до початку відсторонення Зеленського від влади. Подивіться, що відбувається: спочатку пресконференція із закликом відповідним, потім напад радикалів на будинок Зеленського. Наступним кроком, я впевнений, буде бутафорський збір підписів фракції Порошенка за створення "тимчасової слідчої комісії", яку вони провалять. Після цього вони звинуватять парламент в недієздатності і потихеньку або навіть не потихеньку, а цілком відкрито закличуть людей вийти на вулиці. Я бачу ось такий сценарій", – заявив Ренат Кузьмін.

Парламентар продовжив: "Що показала ця пресконференція? По-перше, вона показала те, що в суспільстві, досить радикалізованому, існують групи, готові силовим шляхом скидати чинного президента Зеленського. Це групи, готові шляхом застосування сили, в тому числі і збройної сили, захоплювати владу в країні. Цим людям не вистачає приводу, зрозумілого приводу, зрозумілого всім. По суті, приводу, який би легітимізував їхні дії. Цей привід вони будуть створювати штучно. І першим кроком є ​​історія з "вагнерівцями", яку намагалися піднести на пресконференції ці двоє авантюристів як "велику зраду", вчинену президентом Зеленським та його Офісом. Це ланки одного ланцюга".

Новини за темою: Кузьмін: Суд зобов'язав Венедіктову порушити справу за інформацією Жванії про підготовку держперевороту

"Наступний висновок, який можна зробити з цієї пресконференції, якраз говорить про те, що і в органах державної влади, і в правоохоронних органах, і в силових структурах, і, в тому числі в армії існує досить велика група людей, незадоволених чинним президентом і готових приєднатися до державного перевороту у зручний для них час", – заявив Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, заступник директора ДБР Олександр Бабіков повідомляв, що Державне бюро розслідувань розслідує справу про можливу здачу Криму, проте повідомлення про підозру колишньому т.в.о президента Олександру Турчинову не готувалася.

Як повідомляли, народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ренат Кузьмін заявляв, що президенту Володимиру Зеленському необхідно негайно розпочати три паралельні розслідування: про можливий "злив" високопоставленими чиновниками Офісу президента України інформації про "вагнерівців", про змову з метою захоплення державної влади восени 2020 року, про злочинну здачу Криму у 2014 році. Такий висновок народний депутат зробив після пресконференції колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова і колишнього генпрокурора Юрія Луценка.