live

В Росії запропонували викупити в України останки офіцера НКВС

Могила Миколи Кузнєцова у Львові Страна.ua

Раніше племінниця Кузнєцова просила Садового, щоб той дозволив перепоховання радянського розвідника

У Російські Федерації виступили з ініціативою організувати збір коштів для того, щоб викупити останки героя Радянського Союзу офіцера НКВС Миколи Кузнєцова. Про це заявив заступник секретаря генради партії "Єдина Росія", депутат Держдуми Олександр Хінштейн.

"Багато разів сьогоднішньою владою України заявлялося, що Микола Іванович Кузнєцов та інші співробітники НКВС - не герої, а вороги свого народу. Пам'ятник йому знесений, вулиці, які раніше носили його ім'я, перейменовані на честь нових героїв України, в бою з якими і віддав своє життя відважний радянський розвідник", - зазначив він.

За словами Хінштейна, російська сторона готова організувати збір коштів для викупу і перевезення останків Кузнєцова в місто Кудимкар Пермського краю, де він народився, або на іншу територію, яка пов'язана із пам'яттю з цією людиною.

Раніше представники громадських організацій зверталися до міського голови Львова Андрія Садового із проханням посприяти родичам радянського розвідника Миколи Кузнєцова в якомога швидшій ексгумації його праху для перепоховання в Росії, щоб унеможливити провокації 9 травня.

Нещодавно племінниця розвідника попросила владу міста передати останки родича їй, бо могила Кузнєцова у Львові постійно ставала об'єктом наруги. Проте Садовий відмовив жінці під тим приводом, що поки Росія не поверне утримуваних українців, праху вона не отримає.

Loading...