Новини » Політика Читать эту новость на русском

В ОРДО заявили про неможливість обміну утримуваними особами без реалізації Мінських угод

Процес обміну утримуваними Офіс президента

Обмін утримуваними особами між Києвом і ОРДО можливий тільки після узгодження в контактній групі дорожньої карти щодо реалізації Мінських угод.

Таку заяву зробила представник ОРДО в ТКГ "Уповноважений з прав людини" Дар'я Морозова, повідомляє "Страна".

"Наші опоненти прекрасно знають, що переговорний процес залишається заблокованим з їхньої вини, в результаті чого зараз неможливі ні проведення обміну утримуваними особами, ні зрушення за іншими напрямками роботи на Мінському майданчику. Щоб відновити діалог і досягти конструктиву, сторонам конфлікту необхідно узгодити документ, в якому буде міститися механізм розблокування переговорів і підтвердження прихильності Мінським угодам", - заявила Морозова.

За її словами, зрушення в переговорах можливі тільки після надання Києвом дорожньої карти, узгодженої в ТКГ і схваленої українським парламентом. Крім того, необхідно припинити кримінальне переслідування раніше звільнених осіб.

Нагадаємо, раніше на позачерговому засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи обговорили розблокування роботи контрольних пунктів в'їзду виїзду (КПВВ) у Донецькій і Луганській областях. 

Українська делегація в ТКГ розраховує на обмін утримуваними особами до 24 грудня.

Loading...