В ООН заявили про відповідальність Росії та України щодо водопостачання Криму

Фото з відкритих джерел

В організації вважають, що Україна повинна підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав кримчан

Росія несе головну відповідальність за водопостачання Криму. При цьому Україна, повинна підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав кримчан. Про це заявила офіційний представник Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл, повідомляють РИА Новости.

"Право на безпечну і чисту питну воду і санітарію визнано Генеральною Асамблеєю ООН як одним з прав людини, необхідних для повноцінного життя і повного здійснення всіх прав людини", – зазначила вона.

Тросселл додала, що в Управлінні Верховного комісара ООН вважають, що Росія "несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води для захищеного населення Криму".

Але при цьому і Київ повинен підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав жителів півострова.

"Ми далі відзначаємо, що відповідно до міжнародного законодавства в галузі прав людини Україна зобов'язана підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав і постійно тримати в полі зору питання про те, чи може вона вжити заходів для забезпечення достатнього рівня життя для всіх осіб, які перебувають на її території", - зазначила Тросселл.

Представник ООН додала, що Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет отримала лист від заступника голови комітету Держдуми з міжнародних справ Наталії Поклонської, в якому вона висловила занепокоєння з приводу доступу до води в Криму.

Також Тросселл нагадала позицію ООН про підтримку територіальної цілісності України.

Новини за темою: Кримська спрага: Чому запаси води на півострові вичерпані і як Україна може допомогти

Нагадаємо, раніше Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Але після анексії подача води по каналу була припинена. Тепер з року в рік постає питання про дефіцит води на півострові і шляхів її подачі.

Як повідомлялося, з понеділка, 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах анексованого Кримського півострова вводять третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води.

Loading...