В ООН назвали кількість цивільних, які потерпіли від військових дій на Донбасі

Рада Безпеки ООН, Фото з відкритих джерел

За минулий рік на Донбасі постраждало 167 осіб

За минулий рік на Донбасі від бойових дій постраждали 167 цивільних. Про це під час Радбезу ООН повідомила заступниця Генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло, передає РБК-Україна.

"Сьогоднішнє тривожне повідомлення про серйозні порушення припинення вогню, а також застосування важкої техніки викликає серйозну тривогу і нагадує про те, що під час відсутності серйозної політичної волі існує реальна небезпека того, що знову виникне насильство... Збройний конфлікт на сході України, як і раніше, веде до загибелі людей і поранень, серйозно обмежує свободу пересування і згубно позначається на базових правах людини... У 2019-му зафіксовано 167 постраждалих серед цивільного населення: 27 загиблих і 140 поранених", - сказала Дікарло.

У процентному співвідношенні постраждалими від обстрілу зі стрілецької зброї є 63% громадян. Ще 35% постраждали через "вибухонебезпечні залишки війни".

Зазначимо, вчора, 18 лютого, у Нью-Йорку Рада безпеки ООН провела засідання з нагоди п'ятої річниці укладення Мінських угод. Ініціатором зустрічі виступила Росія, яка запросила країни ЄС та представника ОБСЄ для аналізу виконання угод. Україну у дискусії представляв постійний представник при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо, країни-члени Ради безпеки ООН після засідання Радбезу, на якому обговорювалося виконання Мінських угод, виступили із заявою на підтримку України.

Loading...