"Опитування Зеленського": В Офісі президента пояснили п’яте питання щодо Будапештського меморандуму

Володимир Зеленський

Офіс президента

У Зеленського хочуть отримати "мандат від народу"

Питання щодо підняття на міжнародному рівні теми невиконання Будапештського меморандуму включили в загальнонаціональне опитування з метою зміцнити переговорні позиції щодо тимчасово окупованих територій. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що підписанти меморандуму в 1994 році зобов’язалися не тільки не використовувати проти України ядерну зброю, але й утримуватися від загрози використання будь-якої зброї проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, а також утримуватися від економічного тиску.

Новини за темою: В Офісі президента пояснили необхідність вільної економічної зони на Донбасі

Водночас в Офісі президента заявили, що безпекові гарантії Меморандуму щодо України були порушені ще задовго до 2014 року. "Наприклад, варто згадати відоме прикордонне протистояння у 2003 році в конфлікті навколо острова Тузла, що загрожувало територіальній цілісності України. Не менш небезпечними можна вважати так звані газові війни, які є проявом свідомого економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам Україну", – йдеться в повідомленні.

Також у Зеленського вважають, що світ не відреагував належним чином на порушення зобов’язань одним з підписантів Меморандуму, а ігнорування безпекових зобов'язань перед Україною поставить під сумнів увесь корпус міжнародних договорів щодо нерозповсюдження та контролю над зброєю масового ураження.

Новини за темою: У Зеленського пояснили, чому хочуть скоротити кількість народних депутатів

Крім того, через порушення зобов’язань "однією з держав-підписантів" в ОП наполягають на необхідності спільної роботи інших держав-гарантів для відновлення безпеки та територіальної цілісності України. А питання про Будапештський меморандум винесли на опитування через те, що Україні "потрібен мандат від народу для того, щоб звертатися до держав-підписантів Меморандуму щодо виконання їхніх зобов’язань", – написали в Офісі президента.

Важливо, що в Зеленського заявили про відсутність роботи української влади щодо деокупації Криму впродовж 2014-2019 років. "Змушені нагадати, що за п’ять років від 2014-го тодішньою українською владою фактично нічого не робилося для підготовки деокупації Криму. Ще й були розведені у переговорах кримський та донбаський кейси. Актуалізація положень Будапештського меморандуму може допомогти нашій державі поновити втрачені за той час можливості, створивши значно міцніші переговорні позиції разом щодо Донецька, Луганська і Криму", – резюмували в ОП.

Новини за темою: В Офісі президента пояснили ініціативу щодо легалізації медичного канабісу

Нагадаємо, сьогодні, 16 жовтня, президент України Володимир Зеленський назвав три останні питання загальнонаціонального опитування, яке відбудеться під час голосування на місцевих виборах. Одне з них стосується підняття теми невиконання з боку підписантів зобов'язань Будапештського меморандуму на міжнародному рівні.

Loading...