В Офісі президента пояснили необхідність вільної економічної зони на Донбасі

Володимир Зеленський Офіс президента

У Зеленського вважають, що спецумови мають прискорити реінтеграцію Донбасу

Cтворення на вільній частині Донбасу вільної економічної зони суттєво вплине на темпи реінтеграції непідконтрольних територій. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що забезпечення спеціальних економічних умов має прискорити повернення територій. "Спростити реінтеграцію, відійти від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише за рахунок більш проактивної та ініціативної нашої позиції. Привабливої та перспективної насамперед для всього регіону. Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Зеленський закликав українців прийти на виборчі дільниці та відповісти на 5 важливих питань

Водночас в Офісі президента звернули увагу на депресивність Луганської та Донецької областей. "Ці райони наразі переживають значний негативний вплив від війни, що розгорнулася поруч. Регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території", – написали в ОП.

Також повідомляється, що забезпечити економічний розвиток Донбасу має залучення партнерських програм. "Поки не проведена повна деокупація, яку ми ставимо за ключову мету на переговорах щодо Донбасу в усіх форматах, зберігається ризик ескалації. Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили", – резюмували в Офісі президента.

Довідка

Вільна економічна зона (ВЕЗ) – це частина території, на якій функціонує спеціальний режим економічної діяльності. На такій території можуть встановлюватися пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови. Створення ВЕЗ має на меті залучення іноземних інвестицій, збільшення експорту товарів і послуг, впровадження нових технологій, більш раціональне використання природних і трудових ресурсів.

Новини за темою: Зеленський оголосив перше питання свого опитування під час місцевих виборів

Нагадаємо, сьогодні, 15 жовтня, президент України Володимир Зеленський назвав друге питання загальнонаціонального опитування з п'яти анонсованих. Очільника держави цікавить думка громадян щодо створення на Донбасі вільної економічної зони.Loading...