Новини » Політика Читать эту новость на русском

В Офісі президента не будуть "спускати на гальмах" історію з КСУ

Конституційний суд України

Фото з відкритих джерел

Якщо Рада не зможе вивести КСУ з кризи, в Офісі Зеленського пропонуватимуть інші рішення для врегулювання ситуації

В Офісі президента запевнили, що не будуть "спускати на гальмах" історію стосовно Конституційного суду України (КСУ). Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю "Бабель".

За його словами, якщо Верховна Рада не зможе знайти рішення виходу КСУ з кризи, то в Офісі президента будуть пропонувати інші рішення.

Крім цього, Михайло Подоляк додав, що створення у Раді робочої групи для виходу Конституційного суду з кризи, не свідчить про те, що ситуацію намагаються "зам'яти".

"Ми точно не будемо спускати на гальмах (історію з КСУ - ред.), але є процедурні питання. Є досить жорсткі законопроєкти, зокрема, президентські. Вони повинні пройти всі комітети, слухання і вийти в зал. Якщо зал з якихось причин не зрозуміє важливість цього питання, будуть інші рішення. Будемо пропонувати суспільству", - запевнив радник керівника ОП.

Новини за темою: У "Слузі народу" повідомили про розгляд у комітетах двох десятків законопроєктів щодо КСУ

Нагадаємо, наприкінці жовтня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. За даними КСУ, таке рішення було прийнято для того, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. 

Також, 29 жовтня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. Глава держави наголосив, що рішення КСУ "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Пізніше голова парламенту заявив, що Верховна Рада України прийме окремий законопроєкт, щоб врегулювати ситуацію з Конституційним судом і організувати роботу антикорупційних органів. 

Loading...