У МЗС України розповіли, як планують повертати Крим

Джапарова Еміне. Фото mip.gov.ua

Міністерство закордонних справ України розробило стратегію, яка визначає принципи роботи платформи з повернення півострова

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про стратегію деокупації Кримського півострова, яку розробило відомство. Про це вона повідомила в інтерв'ю LB.ua.

За словами Джапарової, стратегія деокупації Криму – це внутрішній і непублічний інструмент. Він не охоплює усі напрямки державної політики, однак визначає принципи роботи платформи з повернення анексованого півострова. 

"Вона (платформа - ред.) задасть багаторівневу рамку, яка буде тримати тему Криму на різних рівнях", - наголосила Джапарова.

Зазначається, що найвищий політичний рівень на себе візьме саміт, організацію якого ініціюватиме Україна.

"Він буде проходити щорічно, ми пропонуємо його проведення в символічний для України день – 26 лютого – день опору Криму російській окупації", – додала заступниця глави МЗС.

Новини за темою: В ООН заявили про відповідальність Росії та України щодо водопостачання Криму

Тоді як другий рівень стратегії буде проводитися по лінії міністрів закордонних справ і міністрів оборони.

"Чому оборони, тому що ми будемо робити акцент на тому, говорячи про окупацію Криму, мова йде не тільки про систематичне порушення прав людини, про яке ми не будемо забувати, але і про мілітаризацію півострова і загрозу безпеці не тільки України, але і всього регіону. Ми бачимо апетити Російської Федерації – це і Близький Схід, і Північна Африка. Для них Крим – це плацдарм для військових", – аргументувала Еміне Джапарова.

Новини за темою: В Україні з 29 серпня зміняться правила в'їзду з окупованих Криму і Донбасу

За її словами, наступними рівнями повинні стати міжпарламентські зв'язки, робота з главами парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, а також робота з депутатами.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив про намір створити переговорний майданчик з питання деокупації Криму та змусити винних у здачі півострова понести відповідальність.  

Loading...