У ДБР просять продовжити терміни розслідування щодо Порошенка у справі про призначення Семочка, - адвокат

П'ятий президент України Петро Порошенко eurosolidarity.org

Адвокат Порошенка вважає, що головною метою прокурорів є заборона на пересування його підзахисного по Україні напередодні місцевих виборів

В ДБР мають намір продовжити слідство стосовно експрезидента України Петра Порошенка по справі призначення Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) до 10 жовтня. Про це заявив його адвокат Ілля Новіков, повідомляє "Укрінформ".

"Нам вчора анонсували намір слідства продовжувати вести слідство. У Печерський райсуд вже надійшов документ про те, що слідство просить продовжити слідство у справі призначення Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки до 10 жовтня, тобто ще на три місяці", - сказав Новіков.

За його словами, головним аргументом для продовження слідства є необхідність проведення слідчих дій - допитати Порошенка, а також його разом з екскерівником СЗР Єгором Божком. Проте п'ятий президент України свідчити по цій справі не буде, щоб "не давати можливості говорити, що йому правильно вручили підозру".

Адвокат вважає, що прокурори, які наполягають на обранні Порошенку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, хочуть забрати у його підзахисного закордонного паспорта та зобов'язати переміщатися по території України тільки з дозволу слідчого.

"За цим стоїть тиск на опозиціонера, тиск на депутата і керівника парламентської фракції, якому напередодні місцевих виборів хочуть заборонити пересуватися по Україні", - стверджує правозахисник.

Новини за темою: Справа Порошенка: Кабмін відсторонив Божока від виконання обов'язків заступника голови МЗС

Як відомо, п'ятий президент України Петро Порошенко прийшов на допит в ДБР 1 липня, проте відмовився давати свідчення у відомстві. Також йому вручали повістки на допит на інші дати, але він у присутності понятих відмовився їх отримувати. 

У підсумку, суд з обрання запобіжного заходу колишньому главі держави відклали до 8 липня.Loading...