Уряд ввів перевірку на поліграфі при держзакупівлях

Колишній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет 

Фото з відкритих джерел

Також всі закупівлі переведуть на єдиний центр

В Україні запровадять централізацію державних закупівель, а людей, які ухвалюють рішення щодо закупівель, перевірятимуть на поліграфі. Про це у своєму Facebook розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Ми запустили важливу реформу, яка має зробити державні закупівлі більш прозорими та ефективними. З цього місяця всі міністерства робитимуть закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано", - повідомив Дубілет.

На його думку, закупівлі робитиме менша кількість людей, "але більш професійних".

"Ми впроваджуємо періодичне тестування на поліграфі (в народі, детектор брехні) людей, які приймають рішення щодо закупівель. З мого досвіду у бізнесі, поліграф - дуже дієвий інструмент проти відкатів", - сказав Дубілет.

Окрім цього, державні органи будуть виступати "єдиним фронтом" у перемовинах з підрядниками та мають перевести до кінця року всі закупівлі через єдиний центр.

"Відповідно, державний бюджет буде економити більше на великих закупівлях. В планах перевести до кінця року майже всі закупівлі через єдиний центр. Приєднати до проєкту не тільки міністерства, але й інші органи виконавчої влади", - сказав Дубілет.

"Практика централізації закупівель поширена у великих корпораціях. У випадку держави централізація має так саме призвести до того, що закупівлі будуть проходити більш якісно, у бюджеті буде більше заощаджень, а також має знизитись корупція", - підсумував він.

Раніше міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявляв, що звіти, які готують для Кабміну обладміністрації та КМДА на постійній основі, насправді не потрібні і просто накопичуються у шафах без всякого сенсу.

 Loading...